MONTY

Další rok za mnou!!!

Zhodnocení uplynulého roku? A tak jo, byl to dobrý rok. Jsem pořád čilý pes v nejlepších letech ;o). Na konto jsem si přisal úspěšné složení třech zkoušek. A to SZVP, kde jsem si konečně opravil ochotu na hluboké vodě, potom jsem se zúčastnil LZ (oboje v I. ceně), jako přípravu na VZ. Všestranné zkoušky se mi nakonec moc nepovedly, sice jsem je zdárně dokončil s 423 body na kontě, ale díky limitní známce z vystavení, jsem se propadl do ceny třetí. No nevadí, příští rok si to zkusím opravit. No a co ještě nového??? V lednu 2015 se mi narodily další dětičky!!! Krásný rezatý mravenečci. Maminkou je Kora Selle, která mi porodila celkem 6 kousků, 4 holčičky Haki, Hennessy, Handy a Heart a dva kluky Henryho a Harta. Máme z nich s Velkou obrovskou radost! A prťatům přjeme jen to nejlepší a hodně zdravíčka. 

 

Je mi pět!!!

Lidičky už mi je pět let!!! Ani jsem se neomrkl a zase rok nahoře!!! No ale co se tím mění?! Myslím, že asi nic. Pořád jsem temperamentní mlaďoch, mám za sebou spoustu honů, přibylo i něco zkoušek a taky mám jednu dcerušku! Moje málá Enny se narodila 18.12.2013. Bohužel, nejsme v kontaktu, takže netuším, jak se moje malá má k světu. Věřím ale, že se má moc dobře a že z ní vyroste pořádná kočka. 


 
 
 

ČAS LETÍ JAKO BLÁZNIVÝ....

20.3. 2013 jsem oslavil svoje čtvrté narozeniny! Byl dortík a hračka, ostatně jako obvykle. Ta moja si mě hledí a já ji mám za to moc rád. Lidi, já se mám pořád báječně!!! Kéž by všichni pejsci měli tak úžasné páníky a plné misky, jako já.... A co se změnilo za ten rok u nás??? Asi ani nic, chodím cvičit a cvičit.... a za odměnu mě pak ta moja vezme na hony, kde si to moc užívám. Aporty, to je moje vášeň!!! Vlastně něco se u nás událo, od října jsem zařazen jako chovný pes. Teda já osobně na sobě nic nepozoruju, nic mi nikde nenarostlo a ani neubylo, jen nám pošťák hodil do schránky dopis :o))) Málem bych zapomněl na svoje sourozence ;o)) ba né, dělám si legrandu, mám je moc rád a pořád se s nima vídávám... a tak moje milá Airo, Arny, Andy, Artie a Made, krásné narozeniny i vám!!!

 

 

UŽ MI JSOU TŘI!!

Teda, už mi jsou tři roky, kdo by to byl řekl? Ta moje dvounožka pořád říká:"však on se zklidní... jednou ...." ale ve skutečnosti je moc ráda, že jsem takovej poděs. Co by si taky jinak počala, vždyť by to byla nuda, no řekněte ;o))? Ale na druhou stranu musím říct, že se Velká snaží, abych šel večer spát utahanej jako štěně. K narozeninám jsem dostal dortík z tvarohu a piškotů, to Vám byla bašta!!! Taky jsem dostal dary: plyšového želváka, ten mi vydržel asi 5 minut. Pořád strašně rád cupuju hračky, to je taková sranda!! Všude lítá vata nebo ta výplň..... nejlepší však je, když si Velká nevšimne a místo plyšáka s vatou koupí plyšáka s kuličkama!!! Pánové, to tak krásně lítá po pokoji!!!! A pak jsem ještě dostal velkou hovězí kost, hezky si ji hlídám a večer s ní i spím. Všecičko úplně nejvíc nejlepší bych chtěl popřát svým sourozencům: úžasné sestřičce, slečně Aiře a bráškům kamarádům Arnymu, Artiemu, Madíkovi a Andymu! Mějte se báječně, buďte zdraví a ať vám vaši dvounožci dělají takovou radost jako ta moja mě.

 

DVA ROKY

Jsou mi dva roky.... a mám se pořád báječně!!! Na začátku března mě Velká vzala k novému panu doktorovi. Byl jsem zvědavej co se bude dít. Dostal jsem včeličku a pak se mi chtělo móóóc spát. Byl jsem na vyšetření DKK. To dopadlo dobře, tedy asi nejlíp, jak mohlo - výsledek DKK 0/0. Ale vůbec nevím, proč jsem tam byl... A pak to přišlo!!!! Všechno jsem se dozvěděl, když Velká telefonovala s Pavlou. Ty dvě se na mě domluvily a prý, že by stálo za to zkusit mě uchovnit. Vůbec teda nevím, co to znamená, ale snad to nebude moc bolet. Tak abych to shrnul.... skoro každej tejden teď jezdím autobusem za jedním pánem. Ten vždycky mi vždycky ukáže, co se mám naučit a já to pak zkouším a zkouším a zkouším. A tak se učím hledat v poli, aportovat, pak si jdu zaplavat, prostě připravuju se na zkoušky vloh a na podzimní zkoušky. Tak mi lidičky držte tlapky, ať to všechno úspešně zvládnu a udělám Velké radost ;o))).

 

 

20.3. 2010    JE MI ROK!!!

Ahoj lidičky! Tak si představte, jak ten čas letí. Dnes je mi právě jeden rok. Jsem moc zvědavej, jak se mi změní život... prej už nejsem štěně, tak uvidíme. Doufám, že se budu mít tak, jak do teď.  Vážně si nemůžu stěžovat, někdy sice jich dostanu pár do kožichu, ale moc dobře vím, za co a proč to tak bylo. A jak jsem vlastně vyrostl??? Tak výška v kohoutku 62 cm a váha 23 kg. Taky doufám, když máme ten rok, že se zase už brzo uvidím s Airinkou a ostatníma bráškama. Pořádně se vyběhat a pohrát si. Samozřejmě, VŠECHNO NEJLEPŠÍ AIRO, MADE, ARTIE, ARNY I TOBĚ ANDY!!!!  Ať se máte tak dobře, jako jste se měli do teď a nebo ještě líp!!! A hlavně chci já i ti moji dvounozí poděkovat Pavle, úplně ale úplně za všechno co pro mě, Airu a ostatní brášky udělala, Pavlo, moc moc díky !!! 

 

Haf všichni!

Musím napsat zase pár slovíček. Už nejsem to malé rezaté klubíčko, vyrostl jsem a je ze mě velkej pes. Teda Velká říká, že ještě trošku vyrostu a zesílím, ale velkej kluk jsem už teď, aspoň to o mě říká a já ji věřím. Oslavil jsem půl roku, dostal jsem výborné ouško a super bejka (novou hračku), no, toho už taky nemám, vydržel asi o půl hodinky dýl než to mňam ucho. Co se týče mír, výška na půl roce 54 cm a váha 19 kg.

Na fotce vidíte mě a brášky na setkání našeho vrhu. Chybí nám tam ale naše sestřčka Aira a bráška Artie.

PS: jsem ten vzadu s klackem

Konečně doma

Tak to jsem já Apu, tedy vlastně Monty, tohle jméno pro mě moji dvounožci měli vybrané už davno před tím, než jsem se narodil. Doma mi říkají Monty, Monto, Monťáku, ale taky miláčku, telátko a piraňo, no a když hodně zlobím a dělám to co vím, že dělat nesmím, tak mi Velká řekne: "ty zmetku jeden!" Chvíli pak dělá, že se mnou nemluví a po očku sleduje co já na to.... ale za chviličku jsme zase velký kámoši.

 

Den "D"

Narodil jsem se v pátek 20. 3. 2009 v 9:32 hodin mamince Cenge (Etel Strážne pri hranici) v Nivnici. Na svět jsem přišel jako pátý a moje porodní váha byla 414 g, prostě kus psa.

PS: Jsem ten s tou oranžovou mašličkou

 Jak vidíte na obrázku, mám ještě brášky a sestřičku. Z chovné stanice Tajemství Karpat, kde o nás s ohromnou láskou pečovala paní Pavla Mičulková, jsme se, když nastal ten pravý čas, rozutekli do různých koutů republiky. Artie a Armani  žijí v Kolíně. Andy, ten si to namířil rovnou do Vamberka. Amadeus bydlí v Ostravě a  moje jediná sestřička Aira, tak ta se stěhovala do Šumperka .... málem bych zapomněl na sebe, tak já teď bydlím v Brně.